شعار سال 1397

پیگیری وضعیت

 

مسعود دشوارگر، مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه6 کشور مژده افتتاح قریب الوقوع را داد.

تاریخ انتشار : 1396/08/01 12:58 ب.ظ | دسته : اخبار | بازدید : 264

 

«مسعود دشوارگر» مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش کشور مژده افتتاح قریب الوقوع داد؛

سیلوی 50 هزار تنی در حاجی آباد

 

نخستین سیلوی مکانیزه‌ی استان هرمزگان با حمایت‌های شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش کشور و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شرف بهره‌برداری است و با افتتاح این پروژه در حاجی‌آباد شاهد تحولی بزرگ در استان خواهیم بود. خبر خوب دیگر این که سیلوی دیگری نیز به مرکز استان اختصاص خواهد یافت و دیگر دغدغه‌ای برای نگهداری گندم از سوی مردم و پیش‌خرید آن از کشاورزان هرمزگانی وجود نخواهد داشت.

افتتاح در بهمن ماه

«مسعود دشوارگر» مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش کشور در گفت و گو با خبرنگار نگاه هستی در این باره بیان داشت: با توجه به این که استان هرمزگان تنها استانی بود که یک مرکز ذخیره سازی گندم نداشت، ما در بهمن سال 95 استارت ساخت یک مرکز ذخیره سازی گندم را در شهرستان حاجی آباد با ظرفیت 50 هزار تن زدیم.

وی افزود: با توجه به این که در شهرستان حاجی آباد چیزی در حدود سالانه بین 30 تا 40 هزار تن برداشت گندم داریم این جانمایی انجام شد و خوش‌بختانه این پروژه پیشرفت خیلی خوبی داشته است و امیدواریم بتوانیم در بهمن امسال افتتاحیه این پروژه را برگزار کنیم.

مصرف 200 هزار تن گندم در هرمزگان

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش کشور بیان داشت: با توجه به جمعیت هرمزگان، شرایط مهاجر پذیر بودن و همچنین جمعیت سیال، مصرف سالانه استان حدود 200 هزار تن است که علاوه بر این سیلو که در شهرستان حاجی آباد افتتاح می‌شود و 50 هزار تن ظرفیت دارد ما نیاز به یک سیلوی مکانیزه‌ی دیگر برای ذخیره سازی و خرید تضمینی گندم از کشاورزان هرمزگانی داریم.

وی تصریح کرد: مقدمات این پروژه هم در بندعباس انجام شده است که امیدواریم با اعتباری که از شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و وزارت جهاد کشاورزی می‌گیریم بتوانیم شاهد راه‌اندازی آن سیلو نیز باشیم.

سیلوهای مکانیزه شرایط بهتری دارند

دشوارگر درباره شرایط نگهداری گندم در هرمزگان نیز بیان داشت: این امر اکنون در انبارهای اختصاصی نگهداری گندم در مجتمع بندری شهید رجایی و در سیلوهای چادری صورت می‌پذیرد اما سیلو‌های مکانیزه شرایط نگهداری بهتری نسبت به سیلو‌های سر باز دارند اما در شرایط فعلی نیز به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کنیم که تنها گندم‌ها را در یک بازه زمانی چهار تا شش ماهه نگهداری کنیم و سپس گندم تازه وارد سیلوها شود.

وی یکی از پارامترهای کیفیت نان را مواد اولیه آن یعنی گندم ذکر کرد و گفت: اگر بتوانیم شرایط نگهداری استانداردی داشته باشیم، گندم تولیدی استان که با زحمت کشاورزان تولید می‌شود را ما می‌توانیم تحویل بگیریم و در شرایط خوبی نگهداری کنیم و بعد از تبدیل شدن به آرد کیفیت نانی که دست مردم می‌رسد نیز بهتر خواهد بود.

ظرفیت تا 60 هزار تن

در ادامه «مجتبی شفیعی» سرمایه‌گذار بخش خصوصی این طرح نیز به خبرنگار تجارت جنوب گفت: ما شش سیلو یا کندو داریم که هرکدام‌شان 8 هزار و 330 تن گنجایش دارد که جمعا می‌شود 50 هزار تن و اگر از گندم مرغوب استفاده شود به راحتی 60 هزار تن ظرفیت کندوها است.

وی افزود: اعتبارات در روز اول 10 میلیارد تومان بود که به شش و نیم میلیارد رسید که شش میلیارد وام بود و 500 میلیون تومان هم تن‌خواه که از این 6 میلیارد، 3 میلیون و دویست هزار تومان آن پرداخت شده و ما بقی آن در فاز‌های بعدی پرداخت خواهد شد.

پروژه ای در سه فاز

شفیعی بیان داشت: این پروژه دارای سه فاز است؛ دو فاز آن که مربوط به فونداسیون و ساخت کانال‌ها و کندوها بوده را انجام دادیم و فقط فاز سوم که محوطه سازی، جاده سازی، دیوار کشی و ماشین آلات و ایجاد ساختمان اداری است، به اتمام نرسیده.

وی از برخی ناهماهنگی‌ها ابراز گلایه کرد و گفت: چنین پروژه ای در آلمان 14 ماه زمان نیاز دارد ولی زمانی که کلنگ این پروژه در 19 بهمن 95 توسط استاندار به زمین خورد، در عرض چهار ماه کار را به سرانجام رساندیم و اگر با ما همکاری می‌شد می‌توانستیم در شهریور ماه نیز مراسم بهره برداری از سیلو را برگزار کنیم اما خوشبختانه با یاری شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش این پروژه در بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

پیوندها

نظرسنجی

کیفیت خدمات شرکت غله منطقه شش را چگونه ارزیابی می کنید؟
  •  
  •  
  •  
  •